Novmbris 2011 a. tuli Austraalias, Soomes ja Rootsis müüki
Rsk Oxfordi poolt koostatud kalender
"Tori Hobune 2012"
CERD- Parim hobune vabahüpete testil 2011

Vaata videot siitKolmas aasta klubiga esindatud Maijooksul.


Nendel Jõuludel toetasime Vana-Tori Hobuse Ühingut vana-tori hobust tutvustava voldiku kujunduse ja trükiga.


Rsk Oxfordil oli suur rõõm osaleda sündmustes, mille käigus müüdi Soome ER-täkk Valmet 2186 ER. Saija Huttuneni, Sari Vasenkari ja Ari Lindi tervitused kõigile eesti raskeveohobuse huvilistele: Esimeseks kurvad uudised: 18. septembril pandi Soomes, Korhola Talus, magama raskeveo mära Hara 6233 ER. Põhjuseks sisemine verejooks aborteerumise tagajärjel ning juba ammu probleeme tekitanud jalavigastus. Hara oli legerdaaarne kuju, jonnakas ja suur hobuproua. Sel hilissuvel, kui me Hara äraminekut veel ei aimanud, külastasime Eestit koos Sami Sistoneniga. Sami soov oli leida oma karja müügis olevate hobuste hulgast raskeveo mära. Saime teada, et ka kaks ER-täkku, Valmet (Hara poolvend) ja Valmeti poeg Viktor on müügis. Koju jõudes, oligi varsti ees kurb fakt: Hara suur boks jäi tühjaks. Otsustasime koos ER-kasvataja Sari Vasenkari ja tema abikaasa Ari Lindiga, osta täkkudest vanem ehk Valmet 2186 ER. Meid hämmastas, kui pärast käsiraha maksmist jõudsid meieni jutud, aretusorganisatsiooni plaanidest võtta Valmetist külmutatud spermat, ilma et keegi oleks sellel teemal meiega ühendust võtnud. Maksnud terve ostusumma, võtsime ise ühendust aretusorganisatsiooniga ja viimati konsensuslikult otsustasime, et sperma võtmine sellel aastal jääb küll ära. Loomulikult oleme tulevikus valmis koostööd tegema EHS ja asjast huvitatud kasvatajatega, nii väärtusliku täku külmutatud sperma võtmise teemal. Perspektiivikas 2,5-aastane täkk Viktor jäi endiselt Vaike Tallu. Valmet on nüüd seadnud ennast sisse Hara boksis Korhola Talus. Ta on paarituseks kättesaadav kõigile raskeveo märadele vaheldumisi Korhola Talus või Sari Vasenkari talupidamises Laitilas.
Lisainfo selle kohta hiljem www.erhevoset.com

Vaata pilte

Jaanishow 2010, Maria Talus

Traditsiooniline takistussõiduvõistlus kujutas endast 24 tunnist JaaniShowd, kus leidus meelelahutust laiale maitsele..."

VIDEO
Märtsis 2010.a. tuli Austraalias, Soomes ja Rootsis müüki Rsk Oxfordi poolt koostatud kalender
"Tori Hobune 2011"


2009.a. Jõuludel toetasime Pärnu kodutute loomade varjupaika
Septembri lõpus 2009 tuli Soomes müüki kaks tori hobust puudutavat raamatut:

"Torinhevonen 1856-1956"
soomekeelne tõlge Mihkel Ilmjärve 1957.a. ilmunud raamatust Tori Hobune; parandatud - originaalteoses olid vead hobuste nimedes ja tõuraamatunumbrites;
257 lk.

"Torinhevonen II, orilinjat 1957-2008"
soome keeles; nimekirjad peatõuraamatu täkkudest aastatel 1957-2008, kellel vähemalt üks järglane (sünniaasta, isa, ema, emaisa); kokkuvõte tori hobuse aretusest; säilitus- ja aretusprogramm 2008.a.
78 lk.

Alates septembrist 2009 on meie kodulehelt võimalik allalaadida M. Ilmjärve raamatut
"TORI HOBUNE"

(ilm. 1957)

Vaata pilte

Jaanishow 2009, Maria Talus

Traditsiooniline takistussõiduvõistlus kujutas endast 24 tunnist JaaniShowd, kus leidus meelelahutust laiale maitsele..."

VIDEO I
VIDEO II
lõik 23.06.2009 Aktuaalsest kaamerast algab 16.minutil 8.sekundilDemonstratsiooniesinemine Nurmenuku Puhkekeskuses 2008


Rsk Oxford toetas soome hobumetsatöölise ja koolitaja Asko Hartmani paarisrakendi demonstratsiooniesinemist Nurmenuku Puhkekeskuses Pärnumaal korraldatud Eesti Raskeveo Päeval.

Vaata pilte

CDI*** ja Valgeranna Karikas 2007

Nelja päevane koolisõidu ja takistussõidu võistlus rahvusvahelisel tasemel

Video - I osa Video - II osa Video - III osa
Valgeranna Karikas 2006
Kolme päevane koolisõidu ja takistussõidu võistlus.

VIDEO
Hooaja lõpetamine 2006
Ratsaliidu hooaja lõpupidu Endla Teatris.
Valgeranna Karikas 2005
Kahe päevane takistussõidu võistlus.
Valgeranna Karikas 2004
Kahe päevane takistussõidu võistlus.
Video